EHL suvekool

29. juulil kogunesid EHL liikmed Viinistul, et üle hulga aja kohtuda kolleegidega ning veeta üheskoos mõnus suvepäev. Suvekool, alapealkirjaga “Pingetest vabanemise kunst”, keskenduski tegevustele, mis võimaldasid osalejatel igapäevatöö hetkeks unustada ning kogunenud stress endast korrakski välja lasta.

Pärast tervitussõnu EHL presidendilt ning Viinistu kultuurielu edendajalt Jaan Manitskilt, viis Improteater Impeerium läbi kolme tunnise töötoa, mis pakkus nalja, treenis liikumist, mõtteosavust ning koostööoskuseid. Pärast seda kostitati suvekoolitujaid improtükiga, milles said osaleda ka mõned pealtvaatajad.

Viinistu on tuntud ka kunstimuuseumi poolest,  mis on täidetud Eesti suurimasse erakunstikogusse kuuluvate teostega. Kogu omanik Jaan Manitski, kes tol selleks hetkeks oli võtnud giidi rolli, viis läbi hariva muuseumituuri, rääkides huvitavaid seiku kunsti jõudmisest Viinistule, ajaloost ning ajenditest miks üks või teine teos tema kollektsiooni jõudnud on.

Pärast kosutavat õhtusööki saabus Viinistule djembe-trummide meister Ian, kelle juhtimise all õppisid soovijad tundma trummimängu nippe ning said veel viimase pinge koos päikeseloojanguga endast välja põristada.

DJ valitud muusikapalade saatel täitus tantsuplats, milleks maja esine muruala ideaalselt sobis, kiiresti ning nii kulges vaba tegevus varaste hommikutundideni – kel tantsides, kel muljetades, kel vanu aegu meenutades või tuleviku tegevusi planeerides.

On rõõm tõdeda, et osalejate tagasiside on olnud positiivne. Loodame, et sõna levib ning järgmisel aastal on osalejaid juba vähemalt kaks korda sama palju.

Uute kohtumisteni!