Koolitused

Hambaarstiõpe kestab ülikoolis küll tervelt viis pikka aastat, kuid saamaks tõeliseks  suuterviseeksperdiks, kes uurib, ennetab ja ravib näo-lõualuu piirkonna haigusi ja traumasid, on vaja oma teooriateadmisi ning käelisi oskusi elukestvalt täiendada. EHL väljastatava pädevustunnistuse saamiseks tuleb hambaarstil 5 aasta jooksul koguda 150 täiendkoolituspunkti. Siinkohal leiad valiku koolitussündmusi.

 

Vaata kõiki sündmusi

 

Aga hambaarst võiks ka ise elanikkonda koolitada. Hambaarsti roll suutervise edendamisel võiks olla hoopis suurem. Oleme Eesti Haigekassa rahastatud tervistedendava projekti “Laste hammaste tervis” raames loonud materjale, mis on abiks  nõustamisüritust korraldades.  Näiteks  koolis või lasteaias suutervisetundi läbi viies. 

Hambatervist edendaval teemal peetud loeng või artikkel annab pädevuse sertifitseerimiseks vajalikke punkte, kui Te need EHLis registreerite. Et nõustamine lasteasutuses oleks põnevam, on teil EHLi kontorist võimalik laenutada suhkrukella roll-up’i ja/või pehmet käpiknukku-hambamulaaži. Samast võib lastele jagamiseks saada ka „auhindu”, näiteks kleepse, demohambapastasid või -harju jms.

Pädevuspunktide saamiseks tuleb üritus EHL-s registreerida. Lisaks kohale, osavõtjatele ja ajale võiksite toimunust veebilehel avaldamiseks ka mõne pildi saata.   Esitluseks vajaminevad õpetused ja materjalid leiad veebist suukool.ee ja kiku.hambaarst.ee.