Unehäired, kaasaegne käsitlus (veebikursus)

Toimumisaeg:10. detsember- 10. märts 2022
Toimumiskoht:e-kursus TÜ Moodles https://moodle.ut.ee
Lektorid:Dr Tuuliki Hion , Dr Kadi Veri, Dr. Heisl Vaher, Dr. Kadri Jaama
Korraldaja:TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus
Osavõtutasu:160€
 Kirjeldus:15 TT
Registreerumine:registreeru siin tel 7318109

Kursuse eesmärgiks on kõigi unehäirete alatüüpide põhiliste diagnostika ja käsitlusviiside tutvustamine lastel ja täiskasvanutel. Lähtutakse multidistsiplinaarse lähenemise põhimõtetest ning Eesti täiskasvanute unehäirete diagnostikajuhendist. Teemad:

 Laste ja täiskasvanute une füsioloogia, une tervishoid , päevareziim une tervishoiu seisukohalt, nutiseadmete liigse kasutamise hindamine ning käsitlus. Unehäiretega seotud uuringud, nende näidustused, unemeditsiini võimalused Eestis. Une-ärkveloleku rütmihäired. Lapseea unehäirete riskigrupid.

 Laste ja täiskasvanute unetuse häired. Unehügieen, lõdvestumine. Unetuse kognitiivkäitumusliku ravi võtete kasutamine. teadvelolekuteraapiad unetuse ravis. Unetuse farmakoteraapia. Unetus kombineeritud häirete kontekstis. Unenõustaja , uneõe tegevus.

 Laste ja täiskasvanute unega seotud liigutushäired. Rahutud jalad, perioodiliste jäsemeliigutuste häire. Diagnostiline käsitlus, ravi.

 Laste ja täiskasvanute liigunisuse häired, narkolepsia . Diagnostiline käsitlus, ravi.  Laste ja täiskasvanute parasomniad. Epilepsia ja uni.

 Laste ja täiskasvanute uneapnoe kliiniline pilt, patofüsioloogia, tüsistused, diagnostika. Raviviisid lastel- kirurgiline ja müofunktsionaalne ravi. Raviviisid täiskasvanutel- püsiva positiivrõhu, müofunktsionaalne, intraoraalne apnoe-kape ravi, kirurgiline ravi . Tsentraalne uneapnoe. Kopsuhaigused , hüpoventilatsioon uneapnoele kaasuvate häiretena, ventilaatorravi rakendamine uneapnoe ja kaasuvate kopsuhaiguste korral. Kursusel käinu oskab:

 Rakendada unehäire kahtlusega lapse või täiskasvanu asjakohast hindamist , käsitlust.

 Teab uneuuringute näidustusi ja võimalusi . Suudab asjakohaselt suunata unega tegeleva spetsialisti juurde täiskasvanu või lapse.

 Teab unehäirete ravipõhimõtteid, rakendab või jälgib unehäirete ravivõtteid oma erialale ja tervishoiutasandile kohaselt. Kursuse läbimise tingimuseks on kõigi loengute läbimine ja e- testi sooritamine

Kursusega on võimalik liituda kuni 10.02.2022