EHP eelkursus 2024: Panoraamröntgenuuring hambaarsti diagnostilises tööriistakastis

Toimumisaeg:22. august 2024, kl. 13.00 – 15.30
Toimumiskoht:VSpaa konverentsikeskus,  Riia 2, Tartu, Finland saal
Korraldaja:Eesti Hambaarstide Liit
Lektorid:Piret Vilborn
Kirjeldus:3 TP

PANORAAMRÖNTGENUURING HAMBAARSTI DIAGNOSTILISES TÖÖRIISTAKASTIS.

Loengus tuleb juttu panoraamröntgenuuringute kujutise saamise tehnoloogiast ja uuringut moonutavatest teguritest s.h artefaktidest ning nende kliinilisest tähtsusest. Samuti käsitleme eelised ja puudusi, näidustusi ja vastunäidustusi.

Vaatame üle panoraamröntgenseadme tehnilised võimalused ja räägime positsioneerimisest uuringu tegemisel.  Käsitlemist leiab ka uuringu kvaliteeti ja seda mõjutavaid tegureid. Räägime sellest, kuidas panoraampilti analüüsida ja tutvume röntgenanatoomiaga. Lõpetuseks saame end proovile panna sagedasemate leidude ära tundmisel panoraamröntgenuuringul.

Piret Vilborn

Dr Piret Vilborn omandas hambaarstikraadi Tartu Ülikoolist 1998. aastal. Aastatel 1999-2007 töötas ta Kaarli Hambapolikliinikus algul hambaarsti ja hiljem ravi- ja kvaliteedijuhina. Piret Vilborn jätkas 2007 aastal õpingutega Helsingi Ülikoolis tervishoiu kvaliteedijuhtimise magistriõppes, mille lõpetas 2008 aastal magistrikraadiga.

Aastatel 2008-2010 töötas ta Medicum Dentalis. Aastatel 2012-2021 tegeles hambaravialaste tõlgetega Luisa tõlkebüroos. Piret Vilborn läbis 2016 aastal edukalt Lõuna-Aafrika Vabariigi hambaarsti taseme-eksamid ning omandas aastatel 2018-2020 näo-ja lõualuude radioloogia teadusmagistri kraadi Pretoria Ülikooli arstiteaduskonna juures hambaravi erialal, suubioloogia ja patoloogia osakonnas. Õpingute jooksul osales ta nii praktilises õppes kui tudengite juhendamisel Pretoria Ülikooli hambaravi haigla radioloogia üksuses.  Aastatel 2020-2021 omandas ta lisaks diplomi hambaarstiteaduste kohtumeditsiini erialal.

2021-2023 töötas ta Unimed Ühendatud kliinikutes (Praegune Meliva),  tehes kaugtööd suu radioloogina. Alates 2023 aasta maist töötab ta Tartu Ülikooli Kliinikumis stomatoloogia kliiniku juhi ja vanemarst-õppejõuna.

Ta on olnud lektor radioloogiaalastel koolitustel nii LAVis kui  ka Eestis.  Dr. Vilborn on publitseerinud eelretsenseeritud rahvusvahelises teadusajakirjas kaks artiklit ja avaldanud erialalisi ülevaateid ajakirjas Hambaarst. Ta nõustas Eesti Hambaarstide Liidu kvaliteedikäsiraamatu töögruppi näo-ja lõualuude radioloogia osa koostamisel. Ta on Eesti Hambaarstide Liidu ja  rahvusvahelise näo-ja lõualuude radioloogia assotsiatsiooni (IADMFR- The International Association of DentoMaxilloFacial Radiology) liige.

Osavõtutasud:

EHL liige200€
EHL mitteliige400€

Pärast tellimuse/arve tasumist saabub teie postkasti QR koodiga pilet, mis tagab sissepääsu EHP eelkursusele. Kui registreerite rohkem kui ühe osaleja, siis lisage kindlasti iga osaleja nimi ning isiklik e-posti aadress!

EHP 2024 osavõtutasude tagastamise kord:

– kuni 30. juuni 2024 makstakse tagasi 75% osalustasust

– alates 01. juuli – 5. august 2024 makstakse tagasi 50% osalustasust

– alates 5. august 2024 tagasimakseid ei teostata.