EHP eelkursus 2024: Esihammaste komposiidiga restaureerimise kunst (välja müüdud)

Toimumisaeg:22. august 2024, kl. 13.00 – 16.00
Toimumiskoht:TÜ raamatukogu konverentsikeskus,  W. Struve 1, Tartu, Kodavere saal
Korraldaja:Eesti Hambaarstide Liit
Lektorid:Ian Cline (kursus inglise keeles)
Kirjeldus:4 TP

ESIHAMMASTE KOMPOSIIDIGA RESTAUREERIMISE KUNST.

Direktsete restauratsioonide kvaliteet on viimase 15 aasta jooksul märkimisvääselt paranenud. Vahel on siiski, enamasti ajapuuduse tõttu, koolitustel õpetatud tehnikaid keeruline kasutusele võtta. Dr Cline tutvustab kiireid, lihtsaid ja reprodutseeritavaid tehnikaid, et parandada igapäevase töö kvaliteeti, pikaealisust ja esteetikat. Koolitusel käsitletakse esihammaste restauratsiooni kogu töövoogu alates õige komposiidi valimisest, õige tooni, kuju, läbikumavuse ja pinnatekstuuri mõistmisest, hamba ettevalmistamisest, lihtsustatud instrumentide valikust ja lõpuks viimistlusest ning poleerimistehnikatest üksikasjalikult. Dr Cline näitab juhtumeid oma Londoni erakliinikust ja jagab kogemusi, mida ta on omandanud enam kui 25 aasta jooksul hambaarstina praktiseerides.

Eesmärgid:
Koolituse lõpuks on osalejatel parem ülevaade ning praktiline kogemus, kuidas: 
• prepareerida kaviteeti; 
• valida lihtsustatult tooni; 
• restaureerida III, IV ja V klassi kaviteete – praktiline töö silikoonvõtit kasutades
• tulla toime mittekarioosse hambapinna kaotuse korral 
Samuti saadakse ülevaade lihtsatest lõpp-viimistluse ja poleerimise tehnikatest.

Ian Cline

Dr Ian Cline on viimase 15 aasta jooksul koolitanud arvukalt hambaarste nii kodumaal Suurbritannias kui ka välismaal – Leedus, Dubais, Iirimaal, Hispaanias ja Kuveidis. Ta on juhendanud nii väikeseid meistriklasse kui ka olnud peaesineja suurtel rahvusvahelistel konverentsidel. Dr Cline lõpetas 1993. aastal Londoni King’s College’i ning on hetkel Bloomsbory Dental erakliiniku partner Londoni West End’i linnaosas. Ta on endine London Dental Study Club (www.londondentalstudyclub.com) president ning King’s College’I külalislektor

Oma igapäevatöös teostab ta nii üld- kui ka esteetilist hambaravi, kuid dr Cline’i peamisteks huvialadeks on minimaalselt invasiivne esteetiline restauratiivne hambaravi ning esi- ja tagahammaste direktsed restauratsioonid komposiidiga. Lisaks on ta veebipõhise hambaravihariduse teerajajaks ning on aastaid viinud läbi hambaravi teemalisi veebiseminare kogu maailmas. Koolitusjuhina ettevõttes DENTER, aitab ta korraldada Inglismaal nii veebipõhiseid kui ka praktilisi koolitusi, seal hulgas 9-päevast esteetilise restauratiivse hambaravi programmi. DENTER’I moto on “Tipptasemel lihtsus”.

Osavõtutasud:

EHL liige250€
EHL mitteliige450€

Pärast tellimuse/arve tasumist saabub teie postkasti QR koodiga pilet, mis tagab sissepääsu EHP eelkursusele. Kui registreerite rohkem kui ühe osaleja, siis lisage kindlasti iga osaleja nimi ning isiklik e-posti aadress!

EHP 2024 osavõtutasude tagastamise kord:

– kuni 30. juuni 2024 makstakse tagasi 75% osalustasust

– alates 01. juuli – 5. august 2024 makstakse tagasi 50% osalustasust

– alates 5. august 2024 tagasimakseid ei teostata.