EHP praktiline eelkursus 2022: CBCT uuring hambaarsti igapäevatöös, sagedasemad leiud ja juhuleiud (välja müüdud)

Toimumisaeg:25. august 2022, kl. 13 – 16
Toimumiskoht:TÜ raamatukogu konverentsikeskus,  W. Struve 1, Tartu, fonoteek saal
Korraldaja:Eesti Hambaarstide Liit
Lektorid:Piret Vilborn
Kirjeldus: 4 TP

 

Eelkursuse info:

Dr. Piret Vilborn

CBCT uuring hambaarsti igapäevatöös, sagedasemad leiud ja juhuleiud

CBCT uuring hambaarsti igapäevatöös, pildi tekke põhimõtted, anatoomia ja uuringu kirjeldamine: sagedasemad leiud ning juhuleiud. Kursuse jooksul koostame väikese vaateväljaga CBCT uuringu näidiskirjelduse. CBCT röntgenuuringu kasutamine võimaldab hambaarstidel saada kolmedimensioonilist diagnostilist informatsiooni vähese aja kuluga, kuid tavaröntgenuuringuga võrreldes kõrgema kiirgusdoosiga  patsiendile.

Seetõttu peab CBCT uuring  olema kliiniliselt näidustatud. Korrektselt määratud CBCT uuringut saab kasutada nii ravi otsuste tegemisel kui patsiendi informeerimiseks ja kaasamiseks, mis on võtmetähtsusega korrektse informeeritud nõusoleku saamiseks. Röntgenuuringult saadud informatsiooni kvaliteet  ja hulk sõltub eelkõige õige uuringu piirkonna ja vaatevälja valimisest, uuringu korrektsest teostusest ja oskusest kogu uuringul näha olevat ala interpreteerida ja  kirjeldada. 

Kursusel tuleb juttu lõualuude anatoomiast erinevates tasapindades ning CBCT uuringu määramise ja kirjeldamise põhimõtetest. Räägime ka juhuleidudest ja nende kliinilisest tähtsusest patsiendile. Osalejal palume kaasa võtta üksi või kahepeale sülearvuti, kus on üks CBCT uuring lõualuudest koos hammastega (üla- ja alalõug, põskkoopa põhjast kuni alalõualuu alumise ääreni) Dicom formaadis ja vastav vaatamise programm mida igapäevatöös kasutad. Telefonis võiks olla QR- koodi lugeja, siis saame peale loengut teha testi enne kirjeldama asumist. Kursus sisaldab 2 tundi teooriat (põhimõtted, näidustused, anatoomia ja juhuleiud) ja 1 tund praktikat, kus osaleja saab kaasa võetud faili ise kirjeldada vastavalt etteantud formaadile.

Piret Vilborn

Dr. Piret Vilborn omandas hambaarstikraadi Tartu Ülikoolist 1998. aastal. Aastatel 1999-2007 töötas ta Kaarli Hambapolikliinikus algul hambaarsti ja hiljem ravi-ja kvaliteedijuhina. Piret Vilborn jätkas 2007 aastal õpingutega Helsingi Ülikoolis tervishoiu kvaliteedijuhtimise magistriõppes, mille lõpetas 2008 aastal magistrikraadiga. 

Aastatel 2008-2010 töötas ta Medicum Dentalis. Aastatel 2012-2021 tegeles hambaravialaste tõlgetega Luisa tõlkebüroos. Piret Vilborn läbis 2016 aastal edukalt Lõuna-Aafrika Vabariigi hambaarsti taseme-eksamid ning omandas aastatel 2018-2020 näo-ja lõualuude radioloogia teadusmagistri kraadi Pretoria Ülikooli arstiteaduskonna juures hambaravi erialal, Suu bioloogia ja patoloogia osakonnas. Õpingute jooksul osales ta nii praktilises õppes kui tudengite juhendamisel Pretoria Ülikooli hambaravi haigla radioloogia üksuses.  Aastatel 2020-2021 omandas ta lisaks diplomi kohtumeditsiinilise hambaravi erialal. 

Alates 2021 aasta maist töötab Unimed Ühendatud kliinikutes tehes kaugtööd suu radioloogina.

Ta on osalenud lektorina radioloogiaalastel koolitustel nii LAVis kui koostöös Unimedi ja Tartu Ülikooliga ka Eestis. 

Dr. Vilborn on publitseerinud eelretsenseeritud rahvusvahelises teadusajakirjas kaks artiklit ja avaldanud erialalisi ülevaateid ajakirjas Hambaarst. Nõustab Eesti Hambaarstide Liidu kvaliteedikäsiraamatu töögruppi näo-ja lõualuude radioloogia osa koostamisel ja on LAVi Hambaarstide Liidu (SADA- South African Dental Association)  ja rahvusvahelise näo-ja lõualuude radioloogia assotsiatsiooni (IADMFR- The International Association of DentoMaxilloFacial Radiology) liige. 

Osavõtutasud:

 

EHL liige200€
EHL mitteliige400€

Pärast tellimuse/arve tasumist saabub teie postkasti QR koodiga pilet, mis tagab sissepääsu EHP eelkursusele. Kui registreerite rohkem kui ühe osaleja, siis lisage kindlasti iga osaleja nimi ning isiklik e-posti aadress!

EHP 2022 osavõtutasude tagastamise kord:

– kuni 30. juunini 2022 makstakse tagasi 75% ürituse maksumusest

– alates 1. juulist – 17. juulini 2022 makstakse tagasi 50% ürituse maksumusest

– alates 17. juulist 2022 tagasimakseid ei teostata