Allergiahaigusega patsiendi käsitlus perearsti ja eriarsti praktikas

Toimumisaeg:7. – 8.märts 2019
Toimumiskoht:Hestia Hotel Laulasmaa Spa, Puhkekodu 4, Laulasmaa küla, Keila vald
Lektorid:med dr Kaja Julge
Korraldaja:TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus
Osavõtutasu:160 €
 Kirjeldus: Maht: 18 TP
Registreerumine:https://kliinilinemeditsiin.ut.ee/et/kursustele-registreerumisvorm
Kursusel käsitletakse allergiahaiguste levimust, sagenemise põhjusi, diagnostika uusimaid meetodeid, diferentsiaaldiagnostikat, ravi ja ennetuse võimalusi. Seoses astma ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse diagnostikaga õpetatakse praktikas spirograafiat tegema ning selle tulemusi interpreteerima. Lisaks loengutele on koolitusel suur osa erinevate haigusjuhtude analüüsil, erinevate olukordade interaktiivsel lahendamisel. Loenguid illustreeritakse rohke pildimaterjaliga nahalöövetest, mida kohtavad arstid sageli igapäevatöös, kuid lisaks käsitletakse ka lööbeid, mida näeme harvem, kuid mis vajavad kiiresti dermatoloogi konsultatsioonile saatmist. Õpetatakse ravimite kasutamise nippe. Lektoritena esinevad pediaater-allergoloog Kaja Julge, dermatoloog Terje Kukk, pulmonoloog Rain Jõgi. Soodushinnaga majutust on võimalus broneerida kasutades märksõna „allergiakoolitus“.

 

Neljapäev 7. märts

12.00 – 14.00 Kaja Julge: Allergiahaiguste epidemioloogia, sagenemise põhjused ja toiduallergia ning astma vältimise võimalused. Allergia diagnostika uusimad meetodid. Astma kui eripalgeline haigus – haigusjuhud erinevas vanuses, põhjuste ja ravivõimaluste analüüs.

14.00 – 14.30 Kohvipaus

14.30 – 16.30 Kaja Julge: Toiduallergia ja -talumatuse diagnostika, dieedi näidustused. Ristallergia laboratoorne väljendus ja tähendus patsiendile.

16.30 – 18.00 Rain Jõgi: Astma ja KOK diagnostika ning ravi täiskasvanutel.

Reede 8. märts

9.00 – 11.00 Terje Kukk: Kas alati allergiaga seotud nahalööve? Uut atoopilise dermatiidi ravis.Haigusjuhtude käsitlemine, dif. diagnostika, ravi.

11.00 –13.00 Kaja Julge: Riniidi, rinosinusiidi, konjunktiviidi ravi lähtuvalt põhjustest ja kliinilisest avaldumisest. Urtikaaria ja angioneurootiline turse.

13.00 – 14.00 Lõuna 14.00 – 16.00 Rain Jõgi: Spirograafia on imelihtne – teeme seda koos ja interpreteerime tulemusi!

16.30 – 17.30 Kaja Julge: Anafülaksi