Pädevus

Hambaarstide pädevuse hindamise süsteem tugineb 1.11.2024 jõustunud Terviseministri määrusele nr 43 “Tervishoiuteenuse kvaliteedi ja patsiendiohutuse tagamise nõuded”, mille kohaselt tervishoiutöötaja pädevust hindavad erialaühenduste moodustatud pädevuskmisjonid. Sama määruse § 4 lg 5 kohaselt peab hambaraviteenuse osutaja tagama hambaarstide arendamiseks ja pädevuse suurendamiseks iga-aastase täiendkoolitamise vähemalt 40 tunni ulatuses ning vähemalt 20 tunni ulatuses tuleb arstil teostada erialast pädevust suurendavaid tegevusi. Hambaraviõdede ja -assistentide arendamiseks tuleb täiendkoolitusi tagada vähemalt 20 tunni ulatuses aastas. Osalise tööajaga töötajale tagatakse täiendkoolitamine proportsionaalselt tööajaga.

Eriarstide pädevuse hindamist korraldavad erialaseltsid. Pädevuse hindamise periood on viis aastat ning pädevuse hindamisel hinnatakse läbitud täiendkoolitust (soovitav minimaalne maht 150 täiendustundi 5 aasta jooksul), praktilist töökogemust ja töö tulemuslikkust.

Hambaarstide pädevussertifikaate väljastab Eesti Hambaarstide Liit hambaarsti avalduse alusel. Pädevuse kinnitus on võimalik saada kõikidel hambaarstidel, kes eelneva viie aasta jooksul on osalenud minimaalselt 150 tunni ulatuses täiendkoolitustel ja/või -kursustel. Auditoorsele õppele lisaks eeldatakse 150 tunni ulatuses ka individuaalset õpet (ajakirjad, õpikud jmt).

Taotleja esitab talle väljastatud tunnistused, sertifikaadid ja muud asjakohased dokumendid EHLi ning kaks korda aastas kogunev komisjon väljastab pädevussertifikaadi. Terviseamet lisab selle registrisse ning selle olemasolu on kõigile nähtav.

Täpsem info ja pädevuse taotlemise kord on siin.