Ortodontia hambaarstile (e-kursus)

Toimumisaeg:1. veebruar- 26. aprill 2021
Toimumiskoht:e-kursus
Lektorid:Rita Nõmmela, Triin Jagomägi, Kirsten Nigul, Katri Herman, Kristel Tammjärv, Raul Varul, Kristi Põder
Korraldaja:TÜ kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus
Osavõtutasu:
 Kirjeldus:
Registreerumine:registreeru siin tel 7318109
Kursuse eesmärk ja õpiväljundid:

Kursus on mõeldud hambaarstidele, kes soovivad täiendada oma teadmisi ortodontia valdkonnas.

Kursuse eesmärgiks on anda hambaarstidele ülevaade hambumusanomaaliate esinemisest, diagnoosimisest, ravist erinevates vanuseperioodides ja ka praktilised näpunäited esmaabi osutamise tarvis.

Kursuse õpiväljundid:

  • hambaarst oskab anda esmaabi ortodontilist aparaati kandvale patsiendile,
  • oskab anda patsiendile ülevaadet ortodontilise ravi kohta,
  • teab näo-lõualuude piirkonna funktsioonide anomaaliaid,
  • teab, millise spetsialisti juurde patsienti saata.

Kursuse ülesehitus:

Kursuse tekstid on koostanud Eesti Ortodontide Seltsi liikmed ja moodustanud sellest e-õpiku pealkirjaga „Ortodontia hambaarstile“. Kuna e-õpik ei ole kõikidele kättesaadav, siis pakume hambaarstidele võimalust tutvuda tekstidega e-kursusena. Tekstid jagunevad soovitatavateks ja kohustuslikeks seetõttu, et lugeda on suhteliselt palju. Vähemalt sirvige soovitatavaid tekste ja nii võite leida endale vajalikku või huvitavat.

Kursus toimub 100 % veebipõhiselt Moodle keskkonnas, veebruarist aprilli lõpuni. Iseseisva töö maht on 2 EAP-d (52 tundi). Kursuse 1. osa tuleb sooritada veebruari jooksul, 2. osa märtsis, 3. osa aprilli kolme nädala jooksul ning lõputest aprilli viimasel nädal. Väga oluline on läbida kursus vastavalt ajakavale ja õpijuhistele, sest hilinemiste korral on teil endal raske järjele jõuda, samuti on rühmatöö täitmine takistatud ning õppejõududel on raske, kui mitte võimatu tagasisidet anda.

Kursuse avalehel on iga osa all kõik vajalikud õppematerjalid, juhendid ning vahendid suhtlemiseks (foorumid) ja kodutööde sooritamiseks. Olge aktiivsed ise foorumisse kirjutama, teiste postitusi lugema ja vajadusel neile vastama, üksteist toetama ja julgustama.

Kursuse avalehe paremas servas on edusammude plokk. Seal näete värvilist ülevaadet sellest, milliseid materjale olete avanud ja milliseid tegevusi sooritanud. Ideaalis võiks kursuse lõpuks olla selles plokis kõik roheline.

Et kursust jooksvalt või edaspidi parandada ja täiendada, palume teil kursuse lõpus täita tagasisideküsimustik ning avaldada arvamust tagasisidefoorumis kursuse avalehe lõpus. Küsimustikus saate seda teha anonüümselt.

Suhtlemine kursusel:

Kursusel toimub suhtlemine foorumite kaudu. Kui soovite, et foorumisse saadetud postitused saadetaks teile edasi tavalise e-kirjana välisesse e-postkasti, peate esmalt ise selle foorumiga liituma. Kui olete foorumiga liitunud, saadetakse teile foorumipostituste koopiad e-kirjana. Foorumiga liitumiseks klikkige kursuse vasakus servas plokis Tegevused lingil Foorumid. Valige, millise foorumiga te soovite liituda ja klikkige selle foorumi järel tulbas Liitunud nupul EI. Ei asendub nupuga Jah, mis näitab, et olete foorumiga liitunud ja selle foorumi postitused saadetakse teile edasi e-kirjana.

Lõpetamise tingimused:

Kursuse lõpetamiseks on vaja töötada läbi kõik kohustuslikud õppematerjalid, sooritada õpiobjektide enesetestid ning hinnatavad testid maksimaalsele punktisummale (100%) ning rühmatöö saada arvestatud. Õpiobjektides olevad enesetestid on mõeldud õppimise toetamiseks ja enesekontrolliks ning nende sooritamine on mittekontrollitav.

Kui kursusel on jäänud mõni hinnatav töö tegemata, tuleb foorumi vahendusel teil endal õppejõuga ühendust võtta ja leppida kokku, kuidas olukord lahendada. Enda tulemusi näete kursuse vasakust servast avaneval lehel Hinded. Hinnete tabelisse peate saama neli hinnet (arvestatud) selle alusel kujuneb kursuse lõpphinne (arvestatud/mittearvestatud). Õppejõu tagasisidet rühmatööle näete foorumis, kuhu esitasite töö.

Lõpetanutele väljastatakse Tartu Ülikooli arstiteaduskonna täienduskeskuse poolt tunnistused.

Kursust modereerib Rita Nõmmela