| Koolitaja: Helle Kahro on teinud koolitaja tööd 19 aastat. Stressijuhtimist ja eneseregulatsiooni viimased 15 aastat. Helle Kahro on NLP Master Practitioner ja Master Coach. Sihtgrupp: tööohutuse eest vastutavatele töötajatele, personalijuhid, osakonnajuhid, keskastmejuhid, meeskonnaliidrid, ettevõtte juhid Eesmärk: Märgata ülemäärase stressi sümptomeid enda ja kolleegide juures. Saada juurde eneseregulatsiooni võtteid stressiga toimetulekuks ja aidata rakendada seda ka töökeskkonnas. Miks osaleda sellel koolitusel? Antud koolitusel saab osaleja uusi teadmisi ja oskusi, kuidas ennetada erinevaid stressoreid, kuidas neid märgata ning mida peaks tegema stressorite vähendamiseks. Meetodid: Koolitusel läbitavad teemad vahelduvad praktiliste harjutuste ja aruteludega. Teemad: - Mis on stress. Stressiolemus ja sümptomid. Tööstress endal ja kolleegidel. Kuidas seda ära tunda. Mis on stressitaluvus. Kas ja kuidas seda on võimalik tõsta?
- Mida teha, kui elumõte kipub igapäeva rutiinis kaduma?
- Kas elu, mida ma elan, vastab ka minu tegelikele sügavamatele väärtustele? Kuidas seda kindlaks teha/teada saada? Meie väärtused ja veendumused. Nende roll meie elukvaliteedi kujunemisel. Kuidas hoida tasakaalu isikliku elu ja tööelu vahel?
- Läbipõlemise oht. Kuidas seda ära tunda. 5 erinevat väsimust. Kui ei ole enam üldse jõudu, siis kust hakata otsima väljapääsu? Krooniline stress/depressioon keha kurnajana.
- Kuidas toetada töötajat, kui ta on endast välja läinud. (kiirteraapia 5 küsimust)
- Kas ma ikka oskan lahendada oma probleeme selleks ettenähtud tasanditel?
- Robert Diltsi tunnetuslikud tasandid: keskkond, käitumine, oskused/võimed, veendumused, identiteet, vaimsus. Räägime lahti, mida need tasandid inimese elus tähendavad ja kuidas vältida probleemide lahendamist nendeks mitte ettenähtud tasanditel. Millistel tasanditel tunnustatakse ja millistel tasanditel antakse negatiivset tagasisidet. Millistele tasanditele ei tohiks ennast lasta provotseerida pingesituatsioonides. Samuti võimaldab nende tasandite teadvustamine kergemini toime tulla muutuste ja stressiga ning aru saada oma prioriteetidest elus. Saame teada, kuidas neid tasandeid kasutada oma mõtte-ja tundemaailma korrastamiseks.
- Kuidas tulla toime negatiivse kontakti järelmõjuga, kui andestamine, hoiakute muutmine, olukorra ümbermõtestamine ja muud võtted ei aita? Submodaalsuste kasutamine. Praktiline harjutus
- Lõdvestamise tähtsus pingete maandamisel.
- Lõdvestamine ja lõdvestumine: mis on nende erinevus ja milleks seda vaja on?
- Eluviisi mõju tervisele.
- Mida saab koolituselt?
- Oskuse analüüsida tunde- ja mõttemaailma
- Oskuse mõtte ja tundemaailma korrastada
- Oskuse kiiremini välja tulla stressiolukorrast
- Oskuse juhtida enda ja teise ülemääraseid emotsioone
Tutvu lähemalt-https://taienduskeskus.ee/events/stressijuhtimine-ja-eneseregulatsioon/ |