Esimene virtuaalne loengupäev
09.12.2020Traditsiooniliselt on igal aastal enne aasta lõppu toimunud EHL loengupäev, andmaks kolleegidele võimaluse kohtumiseks, kokkuvõteteks ja infovahetuseks. Selgi korral oli plaan korraldada üritus Eesti filmimuuseumis, kuid COVID-19 viiruse laiaulatuslik levik sundis plaane muutma ning pisut vähem kui kahe nädalaga sai kogu sündmus füüsilisest maailmast virtuaalsesse kolitud.
Kuna EHL ajaloos oli sellise veebikonverentsi korraldamine esmakordne, siis algselt oli õhus palju küsimusi. Pole vist enam palju neid, kes mõnes virtuaalkeskkonnas koosolekul poleks käinud. Tihti võib kaasneda sellega mitmeid probleeme – kellel internet “hakib”, kellel veebikaamera ja/või mikrofon ei tööta, kes ei saa koosolekule sisse logida jne. Peamine mure seisneski selles, et kuidas tagada osalejatele maksimaalselt nauditav ning füüsilist kohtumist natukenegi asendav kogemus. Tänu Eventech’i professionaalsele meeskonnale, läks KultuuriKatlast välja televisioonisaate tasemel live pilt, mis loodetavasti tõrgeteta jõudis kõikide vaatajate seadmetesse.
Loengupäeva programm oli tihe ning täis huvitavaid ettekandeid. Pärast dr. Piret Väli tervitussõnu tegi Ants Nõmper, üks Eesti vähestest tipp-advokaatidest, kel on suur kogemus meditsiiniõiguses, avaettekande, rääkides arsti ja patsiendi õigustest ja kohustustest. Pärast seda andis Prof. Marika Väli ülevaate tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjoni tööst, millele järgnes dr. Taavo Seedre hoogne case-study, kahest ravijuhtumist. Ettekannetele järgnenud paneelis vastasid esinejad osalejate saadetud küsimustele.
Pärast kohvipausi asus päeva teist poolt modereerima prof. Mare Saag, kes juhatas sisse IF Kindlustuse esindaja Karina Kuuskmanni ettekande hambaarsti erialasest vastutuskindlustusest. Endodontia rõõmudest ja valudest rääkis dr. Epp Pohlak, kes muu hulgas jagas vaatajatega haruldasi kaadreid eelmise sajandi algusaastate hambaravist. Dr. Karin Keernik tegi ettekande üldhaigustest, mille sümptomid avalduvad suu limaskestal nagu näiteks Crohn’i tõbi. Loengupäeva lõpetas aga dr. Maria Toompere, rääkides võimalusest teostada parodontoloogilist ravi kirurgilise sekkumiseta.
Kogu päev möödus kiiresti ning lähtudes esitlustele antud hinnetest, jäädi ettekannetega suures osas väga rahule. Korraldustiimil jääb üle veel kord tänada kõiki esinejaid, koostööpartnereid (Janne Klooren, Eventech OÜ, KultuuriKatel, Worksup) ning kõiki osalejaid. Õnnestunud sündmus annab kindluse, et kuigi virtuaalmaailm päriselu ei asenda, on ka rasketes tingimustes võimalik korraldada sisukas, informatiivne ja nauditav seminaripäev. Uute kohtumisteni!