Parodontoloogia 2018: parodondi haiguste uue klassifikatsioonisüsteemi selgitus

Toimumisaeg:10.02.2018 (L), kell 10 – 13
Toimumiskoht:Centennial Hotel Tallinn, Endla 15
Lektor:Dr Justin Darby
Korraldaja:Profedex OÜ http://profedex.ee/
Täienduspunkte:4 (1TT=45min)
Osavõtutasu:Eesti Hambaarstide Liidu liikmetele 45 €+ km, sisaldab lõunasöögi ja kohivpauside maksumuse. Mitteliikmetele 60 €+km
Täiendav info:Krista Esta, tel +372 6032101, +372 5117486
krista@profedex.com
Loeng toimub inglise keeles, ilma tõlketa. Kõik osalejad saavad tunnistuse. Kuni 35 osalejat.
 Kirjeldus:9:30-10:00 saabumine, hommikukohv
10:00-11:30 loeng
11:30-11:45 kohvipaus
11:45-13:00 loeng
13:00 lõuna ja päeva lõpetamineKäsitletavad teemad:
Kuidas tunda ära parodondi haigusega patsienti igapäevases vastuvõtus.
Vastuvõtliku patsiendi äratundmine ja käsitlus.
Ühised arusaamad parodondiravi võimalustes.
Kas parodontoloogiline ravi toimis? – Kuidas eduka ravi tulemuslikkust ära tunda.
Kuidas ära hoida haiguse ägenemist/taasteket peale esmast ravi.
Parodondi elukestev hooldus.

Koolituse eesmärk on, et hambaarstid tunneksid end parodondi haigustele vastuvõtlikke patsientide diagnoosimisel kindlalt ning oskaksid neid õigesti ravida, oleksid suutelised koostama vajalikku raviplaani, sh otsustada, kas ja mis kujul edasine ravi on vajalik.

Lektorist:
Dr Justin Darby
Specialist Periodontist
BDSc (Hons Class I) MDSc (Perio) MRACDS

Registered Specialist Periodontist – United Kingdom (GDC)
Registered Specialist Periodontist – Australia
Registered Dentist (working as Specialist Periodontist) – Estonia

Justin sündis Johannesburgis Lõuna-Aafrikas ja kasvas üles Brisbane’s Austraalias. Ta lõpetas 1999. aastal kiitusega University of Queensland’i hambaarstiteaduskonna, töötades seejärel Austraalia Õhujõududes hambaarstina. Aastal 2007 lõpetas Justin samas ülikoolis 3-aastased magistriõpingud parodontoloogias, spetsialiseerudes igemehaigustele ja implantoloogiale.

Magistriõpingute raames tegeles Justin implantaate ümbritseva igemepõletikega seotud teemadega (periimplantiitidega). Peale õpingute lõpetamist keskendus Justin parodontoloogiliste haiguste avastamisele, ravimisele ja ennetamisele ning on pidanud rohkelt selleteemalisi loenguid nii Austraalias, Uus-Meremaal kui Ühendkuningriigis.

Justin töötas 8 aastat parodondina erinevates erapraksistes Sydney’s ja Brisbane’is. Aastal 2015 kolis Justin koos perega Euroopasse, et asuda tööle Londonis. Lisaks Ühendkuningriigile töötab Justin külalisarstina ka Eestis. Kõikides nimetatud kliinikutes tegeleb ta parodontoloogiaga, multidisiplinaarnse ravi planeerimise, kirurgilise ja mittekirurgilise paroravi, toetava paroravi, hambaimplantaatide, eeskätt esteetlise piirkonna hambaimplantaatidega.

Lisaks on Justin õpetanud ja koolitanud hambaarsti üliõpilasi, hambaterapeute ja suuhügieniste nii Queenslandi kui Sydney Ülikoolis.

Justin on mitmete nimekate erialaorganisatsioonide liige, sh British Society of Periodontology (BSP), Australian Society of Periodontists (ASP), Australia New Zealand Association of Periodontists (ANZAP), Royal Australasian College of Dental Surgeons (RACDS).