EHP praktiline eelkursus 2023: CBCT uuringu enam kui 50 halli varjundit hambaravis, 24. august Tartu (välja müüdud)

Toimumisaeg:24. august 2023, kl. 13 – 16
Toimumiskoht:TÜ raamatukogu konverentsikeskus, Kodavere saal, W. Struve 1, Tartu
Korraldaja:Eesti Hambaarstide Liit
Lektorid:Piret Vilborn
Kirjeldus: 4 TP

Eelkursuse info:

CBCT uuringu enam kui 50 halli varjundit hambaravis

EL kiirguskaitse direktiivi nr.172 ” CBCT suu, näo-ja lõualuude radioloogias. Tõenduspõhine juhend” kohaselt peab CBCT seadme kasutaja saama vähemalt 4 tunni jagu lisakoolitust lisaks diplomieelsele õppele ülikoolis.  Kiirgusohutuse alastele teadmistele lisaks, mida Eestis õpetavad kiirguseksperdid, peab CBCT seadme kasutaja olema kursis uuringu määramise näidustustega, oskama uuringut põhjendada, suutma vastata patseindi küsimusele kasutatud röntgenkiirguse hulga ja riskide kohta, tundma CBCT uuringul näha olevad suu-ja lõualuude anatoomiat, mõistma artefaktide tekke mehhanisme ning valdama kirjeldamise põhimõtteid. Vajalikud on teadmised andmekogu tekkimisest ja töötlemise võimalustest, uuringu tegemisel tekkida võivatest vigadest ja seadmete korrashoiust.  Selle eelkursuse raames käsitlemegi kõik neid teemasid kliinilises võtmes.

Piret Vilborn

Dr. Piret Vilborn omandas hambaarstikraadi Tartu Ülikoolist 1998. aastal. Aastatel 1999-2007 töötas ta Kaarli Hambapolikliinikus algul hambaarsti ja hiljem ravi-ja kvaliteedijuhina. Piret Vilborn jätkas 2007 aastal õpingutega Helsingi Ülikoolis tervishoiu kvaliteedijuhtimise magistriõppes, mille lõpetas 2008 aastal magistrikraadiga. 

Aastatel 2008-2010 töötas ta Medicum Dentalis. Aastatel 2012-2021 tegeles hambaravialaste tõlgetega Luisa tõlkebüroos. Piret Vilborn läbis 2016 aastal edukalt Lõuna-Aafrika Vabariigi hambaarsti taseme-eksamid ning omandas aastatel 2018-2020 näo-ja lõualuude radioloogia teadusmagistri kraadi Pretoria Ülikooli arstiteaduskonna juures hambaravi erialal, Suu bioloogia ja patoloogia osakonnas. Õpingute jooksul osales ta nii praktilises õppes kui tudengite juhendamisel Pretoria Ülikooli hambaravi haigla radioloogia üksuses.  Aastatel 2020-2021 omandas ta lisaks diplomi kohtumeditsiinilise hambaravi erialal. 

Alates 2021 aasta maist töötab Unimed Ühendatud kliinikutes tehes kaugtööd suu radioloogina.

Ta on osalenud lektorina radioloogiaalastel koolitustel nii LAVis kui koostöös Unimedi ja Tartu Ülikooliga ka Eestis. 

Dr. Vilborn on publitseerinud eelretsenseeritud rahvusvahelises teadusajakirjas kaks artiklit ja avaldanud erialalisi ülevaateid ajakirjas Hambaarst. Nõustab Eesti Hambaarstide Liidu kvaliteedikäsiraamatu töögruppi näo-ja lõualuude radioloogia osa koostamisel ja on LAVi Hambaarstide Liidu (SADA- South African Dental Association)  ja rahvusvahelise näo-ja lõualuude radioloogia assotsiatsiooni (IADMFR- The International Association of DentoMaxilloFacial Radiology) liige. 

Osavõtutasud:

 

EHL liige200€
EHL mitteliige400€

Pärast tellimuse/arve tasumist saabub teie postkasti QR koodiga pilet, mis tagab sissepääsu EHP eelkursusele. Kui registreerite rohkem kui ühe osaleja, siis lisage kindlasti iga osaleja nimi ning isiklik e-posti aadress!

EHP 2023 osavõtutasude tagastamise kord:

– kuni 30. juuni 2023 makstakse tagasi 75% osalustasust

– alates 01. juuli – 6. august 2023 makstakse tagasi 50% osalustasust

– alates 6. august 2023 tagasimakseid ei teostata.