Dr Dominic O`Hooley kursus “Bone regeneration”, Tallinn

Toimumisaeg:2.12.2023, kell 9-17
Toimumiskoht:Proimplant’i õppeklass, Türi 10c, Tallinn
Lektorid:Dr Dominic O`Hooley
Korraldaja:Prodent OÜ
Osavõtutasu:200 eur + km
 Kirjeldus:8 TP
Registreerumine:

BONE REGENERATION, teaduslik ja kliiniline ülevaade uutest sünteetilistest materjalidest ja kirurgilistest protokollidest

EthOss materjal on viimastel aastatel oluliselt populaarsust kogunud ning kliinikud on proovinud erinevaid raviviise, et uurida selle võimalusi. Siiski on piiride katsetamine viinud mõnikord ettearvamatute tulemusteni. Dominic keskendub kõige olulisematele reeglitele, mida meeles pidada tulemuste tagamiseks, mitte ainult lihtsate juhtumite korral, vaid ka selleks, kuidas suurendada ravivõimaluste valikut EthOss’iga.

Kursus hõlmab ka praktilist osa, kus dr O´Hooley uurib meie arstide läbiviidud juhtumeid, mis on kas ebaõnnestunud või andnud osalisi tulemusi. Nende juhtumite kaudu õpime, kuidas vigu vältida ja saavutada optimaalseid tulemusi laiemas valikus ravivõimalusi.

Kaasaegses hambaimplantoloogias, nagu ka ortopeedias ja regeneratiivses meditsiinis, on meie eesmärk taastada kaotatud luu vorm ja funktsioon, et saaksime oma patsientidele tagasi anda täpselt sama ja terve luukoe, mis suudab ümber kujundada ja kohaneda ülekantavate oklusioonijõududega. Ainult võõrustaja ise saab luu taastada, seetõttu eriti esteetilises tsoonis peame optimaalsete pikaajaliste tulemuste saavutamiseks töötama patsiendi enda luu paranemise nimel ja seda reguleerima.

Uue põlvkonna uudsed alloplastilised materjalid võivad esile kutsuda kontrollitud toime ja reaktsiooni peremeeskoe keskkonnale, samal ajal näidates üles kontrollitud keemilist lagunemist ja resorptsiooni, mis lõppkokkuvõttes asendatakse uue luuga. Kui meie kui kirurgide eesmärk on luu regenereerimine, tuleks kasutada täielikult resorbeeruvat materjali, nii et uus moodustunud luu oleks identne kaotatud peremeesluuga ja pikaajalises perspektiivis ei peaks jääma mingeid jääke transplantaadist. Mitte-resorbeeruvate transplantaadiosakeste pikaajaline lisamine augmenteeritud luusse viib ebatäieliku regeneratsioonini, seega on sellistel juhtudel sobivamad terminid luu taastamine või luu augmenteerimine. Uued sünteetilised biomaterjalid on kavandatud nii, et need ei oleks mitte ainult osteokonduktiivsed, vaid ka osteoinduktiivsed.

Loengu eesmärk on arutada neid kontseptsioone ja arenguid ning tutvustada uusi minimaalselt invasiivseid protokolle, et optimeerides patsiendi enda luu regeneratsiooni.

Lektor dr. Dominic O’ Hooley

Dominic on väga kogenud implantaatidega tegelev hambaarst, kes on aastaid paigaldanud ja taastanud hambaimplantaate ning tegeleb kõigi aspektidega, sealhulgas luutransplantatsiooniga, siinusoperatsiooniga, juhitud luu regenereerimisega ja kohese täiskaare implantaadisildade paigaldamisega. Dominic O`Hooley ütleb enda kohta: “I have a particular interest in working within the aesthetic zone, crestal sinus augmentation and immediate implant placements.

Dominic annab üleriigilisi loenguid ja on tihedalt seotud Hambaravi Implantoloogia Assotsiatsiooni (ADI) ning rahvusvahelise implantoloogia meeskonnaga (ITI), samuti on ta õppejõud The Campbell Academy’s. Dominic on hiljuti täitnud ametlikud kirjalikud ülesanded nii ADI kui hiljutise meeskonnakongressi tarvis.
Dominic O`Hooley on öelnud: “I also love to mentor my colleagues and find this to be an extremely rewarding part of my practice.